Yüzeysel Temellerin Yatayda Kayması Analizi

Yüzeysel Temellerin Yatayda Kayması hesaplarını yeni Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğine (TBDY 2018) uygun olarak, farklı durumlara göre çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Yüzeysel Temellerin Yatayda Kayması

Yüzeysel Temellerin Yatayda Kayma Analizi

Yüzeysel Temellerin Yatayda Kayması hesaplarını yeni Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğine (TBDY 2018) uygun olarak, farklı durumlara göre çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 GeoPro programı 16.8.4 bölümünde anlatıldığı üzere yüzeysel temellerin yatayda kayma analizini farklı temel durumlarına (radye, tekil ve sürekli), yapı imalat durumlarına göre (sürtünme ara yüzeyi katsayıları, rijit bodrum olup olmadığı) gibi durumları göz önüne alır. Bunların yanında farklı zemin koşullarını (drenajlı zemin, drenajsız zemin, yer altı su seviyesi ) da dikkate alır ve tüm hesapları otomatik olarak yapar. Temel tabanına etkiyen koruyucu yükleri hesaplar.

 

 

Hesap Yapmak ve Rapor Almak Çok Basit

Kullanıcının üst yapı programından aldığı X ve Y yönleri için aldığı Vth (temel tabanında etkiyen tasarım yatay kuvveti) değerleri GeoPro geoteknik analiz ve rapor programına girilir. Program ise daha önceden girmiş olduğunuz zemin katmanlarına göre otomatik analizini yapar ve girdiğiniz değerlere göre yapının güvenliğini irdeler.

Tüm hesaplar sonunda ise bakanlığın yayınladığı geoteknik rapor formatına göre (buradan inceleyebilirsiniz) otomatik olarak rapor alır.

Buradan GeoPro geoteknik analiz ve rapor programı ile hazırlanmış örnek raporları inceleyebilirsiniz.

Yüzeysel Temellerin Yatayda Kayması
SPT verilerinin düzeltilmesi

SPT Düzeltmeleri ve Gerilme Hesapları

Taşıma gücü analizi

Taşıma Gücü Analizi

Sondaj derinliği hesaplama

Sondaj Derinliği Belirleme

Oturma analizi

Oturma ve Şişme Potansiyelini Belirleme

Yerel zemin sınıfı belirleme

Yerel Zemin Sınıfı Belirlenmesi

Yatak katsayısı hesaplama

Yatak Katsayısı Belirleme

Sıvılaşma analizi

Sıvılaşma

Bize Ulaşmaktan Çekinmeyin

Merak ettiğiniz veya daha fazla bilgi almak istediğiniz bir konu ile ilgili bizimle konuşmak için lütfen iletişime geçiniz.

Email info@geoteknikanaliz.com

Şimdi Ara! 0 (232) 407 3753